Döviz

DövizAlışSatış
Dolaritle>Sayfaruntuleneme
Euroitle>Sayfaruntuleneme

İstatistikler

Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Tekil 77
Bugün Çoğul 200
Toplam Tekil 129010
Toplam Çoğul 506412
Ip 23.20.165.182

Paslanmaz çelik kullanım alanları

Paslanmaz çelik kullanım alanları
         
  Paslanmaz Çelik Kullanım Alanları ve Özellikleri  
  ASTM ÖZELLİKLERİ KULLANIM ALANLARI  
  304  Palanmaz çeliğin temel çeşididir. 400°Cye kadar yüksek oksidasyon sağlar. Mekanik direnç ve sürtünme mukavemeti çok iyidir. Mutfak eşyaları, evyeler, ev aletleri, endüstriyel mutfaklar, kimya ve petro-kimya sektörü, otomativ sanayi, eşanjör ve boyler üretimi.  
  304L 304 Kalite paslanmaz çeliğin düşük karbonlu versiyonudur. Kağıt sanayi, süthane ekipmanları, sabun sanayi, deri sanayi, kimya endüstrisi, petrol endüstrisi, kazanyapımı, ısı değiştiriciler.  
  321 Bünyesindeki titan ilavesi ile korozyona karşı mukavemeti arttırılmıştır. Yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Rezistanslar, egzost boruları, havacılık endüstrisi, bira fabrikaları, kimya endüstrisi.  
  316 600°Cye kadar sıcaklıklara dayanıklıdır. Mekaniksel kopma ve büzülme mukavemeti oldukça iyidir. Bünyesindeki molibdenden dolayı oksidasyon ve asitlere dayanıklıdır. Kimya, petro-kimya endüstrisi, buhar kazanları, ısıya mukavim eşanjörler, çeşitli kazan uygulamaları.  
  316L 316 Kalite paslanmaz çeliğin düşük karbonlu versiyonudur. 400°Cye kadar sıcaklıklara dayanıklıdır. Kimya, petro-kimya endüstrisi, kağıt endüstrisi, nükleer mühendislik, süthane ekipmanları.  
  316Ti 316 Kalite paslanmaz titanyumlu versiyonudur. Yüksek sıcaklık ve oksidasyon mukavemetine sahiptir. Kimya, petro-kimya endüstrisi, pmpa ve kompresör parçaları, kazanlar, fırınlar ve ısı değiştiriciler.  
  309S 1050°Cye kadar sıcaklıklarda oksidasyon mukavemeti yüksektir.  Yüksek sıcaklığa dayanıklı ekipmanların ve parçaların üretiminde.  
  310   310S 1100°Cye kadar sıcaklıklarda oksidasyon mukavemeti yüksektir.  Fırın parçaları ve yüksek sıcaklıklara dayanımlı ekipmanlar, kimya, petro-kimya endüstrisi,   
  430 İyi yüzey görünümü sağlar, nikel içermediğinden mıknatıslanabilir.  Dekoratif amaçlı kullanımlar, parlak yüzey uygulamalar.